רקע
יצחק פרנהוף
הַצְוִילִיוַצְיָה

אז, בזמן שבית המקדש היה קים, נתאספו פעם אחת יחד הפרים והפרות, האלים והכבשים, השעירים והעזים ונעו בבכיה וכך היו אומרים:

“רבוֹש”ע, אלהי היהודים! למה תביט על הטבח, למה תחריש על הזבח, שמכוננים לנו החלשים יהודיך בחוריך – האנשים. אויה, שופכים הם דמינו כמים, בכל יום תמיד, ערב ובקר וצהרים, שוחטים אותנו בסכינים חדים בשבילך, לעולה ולשלמים, לחטאת ולאשם ולכל קרבניך. מפשיטים באכזריות חמה את עורנו, פורקים ברצח את עצמותינו, בוקעים בטננו, עוקרים ממנו את הראש ואת המעים, את הזרוע, את הקיבה והלחיים ינקמו בנו לבלי חוק, שוסעים את החזה והשוק. מבתרים אותנו לבתרים, גוזרים לגזרים, ויעלו אותנו על המוקדה על מזבחך, ודמנו לך לרצון, ועשננו לריח נחוח לפניך. ולא תדרוש דמינו ואינך שואל – אתה חנון ורחום לכל פועל! וי וי מה חטאנו? מה עוינו? מה פשענו? עננו! עננו! מההה! מההה! מרר! מררר!"

נהקו הבהמות ושועתם עלתה השמימה.

“גזרה היא מלפני ואין לכם רשות להרהר!” יצאה בת קול ממרום.

אבל רחמי השטן נכמרו על הבהמות העומדות לשחיטה ולא הסתפק כתשובת כביכול והחליט בלבו לנחמן ופצה פיו ואמר:

“אמנם נורא הרצח מצד אלה הרוצחים הטבחים הנוכלים – היהודים. אבל עליכן לדעת. כי לע”ע טרם נתפתחה האנושיות ועוד לא מנומסה היא כראוי. עוד “חשך הבערות יכסה ארץ וערפל הסכלות לאומים”, כל הגוים עודם אובדי עצות הם ואין בהם תכונה להציל את העשוק מידי עושקו ולנקום את דמכם הנשפך מעם כל, עם כבד עון – היהודים, כי יקחו למטרפסיהם. אבל דוע תדעו, כי בימים הבאים אחרת תהיה. “והיה באחרית הימים ומלאה הארץ דעה כמים לים מכסים” אז יקום דור ההשכלה והצויליזציה, דור נאור, דור של אורה והמצאות מפליאות ומתמיהות, דור של קולטרה וסבלנות, והדור המקולטר, המנומס והרחמן הזה, יכריע לטבח את היהודים עם חרמיכם ויפילו מהם חללים אין מספר. יעשו בהם ככל אשר עשו המה בכם ולא דוקא על מזבח ה', כ“א בראש כל חוצות. ולמענכן בהמות יקרות יחוק הדור ההוא חוק שכל הנוגע בכן כנוגע בבבת עינו”.

מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

עם זאת, יש לנו הוצאות פיתוח, ניהול ואירוח בשרתים, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.

תגיות
חדש!
עזרו לנו לחשוף יצירות לקוראים נוספים באמצעות תיוג!

אנו שמחים שאתם משתמשים באתר פרויקט בן־יהודה

עד כה העלינו למאגר 48824 יצירות מאת 2703 יוצרים, בעברית ובתרגום מ־30 שפות. העלינו גם 20830 ערכים מילוניים. רוב מוחלט של העבודה נעשה בהתנדבות, אולם אנו צריכים לממן שירותי אירוח ואחסון, פיתוח תוכנה, אפיון ממשק משתמש, ועיצוב גרפי.

בזכות תרומות מהציבור הוספנו לאחרונה אפשרות ליצירת מקראות הניתנות לשיתוף עם חברים או תלמידים, ממשק API לגישה ממוכנת לאתר, ואנו עובדים על פיתוחים רבים נוספים, כגון הוספת כתבי עת עבריים, לרבות עכשוויים.

נשמח אם תעזרו לנו להמשיך לשרת אתכם!

רוב מוחלט של העבודה נעשה בהתנדבות, אולם אנו צריכים לממן שירותי אירוח ואחסון, פיתוח תוכנה, אפיון ממשק משתמש, ועיצוב גרפי. נשמח אם תעזרו לנו להמשיך לשרת אתכם!