רוצים להתנדב?
כללי

עורכי הפרויקט מרכזים פעילות המתנדבים השונים, ומתווים תכנית פעולה כללית. תכנית זו אינה קשיחה ואנו משתדלים להתאים לכל מתנדב את סוג התרומה הנוח לו ואת החומר המענין אותו. התנדבות לפרויקט היא הבעת רצון ואינה גוררת עמה כל התחייבות. ניתן להשקיע זמן ומאמץ גם בכמויות ובתדירויות נמוכות ביותר. גם אם תרמתם הרבה זמן בחודש מסוים, לא יידרש מכם להתמיד באותו קצב ולא יוכתבו לכם מועדי הגשה.

כל העבודה המתבצעת במסגרת פרויקט בן-יהודה תהא על בסיס התנדבותי. איש אינו מקבל גמול כספי על השקעת זמנו ומרצו. כל המתנדבים זוכים לאזכור שמם בדפי המחברים שאת יצירותיהם עזרו להפיק (לדוגמה, ראו תחתית הדף של ח"נ ביאליק).

בנוסף, עורכי הפרויקט שולחים מספר פעמים בשנה עדכון למתנדבי הפרויקט וידידיו באמצעות רשימת דיוור. תוכלו להצטרף לרשימת הדיוור ולשמוע על תכנים חדשים בפרויקט, מיזמים מיוחדים ואירועים.

אם ברצונכם להתנדב בפרויקט, מלאו את טופס ההתנדבות.

הקלדה

חלק הארי של העבודה הכרוכה בפרסום יצירות במסגרת פרויקט בן-יהודה הוא הקלדת היצירות. מדובר בהקלדה של טקסט עברי באמצעות מעבד תמלילים (Microsoft Word, מסמך גוגל, וכו'). מאמץ מיוחד דרוש להקלדת טקסט מנוקד (שירה, בעיקר), משום שאת הניקוד יש להעתיק במדויק והקלדתו דורשת זמן רב. אנו מצפים ממתנדבי הפרויקט העוסקים בהקלדה לעבוד בזהירות, להגיה את הקלדתם, ולהפיק טקסטים באיכות הקלדה טובה עד טובה מאוד.

חיברנו הסבר קצר על השימוש בניקוד במעבדי תמלילים למערכות ההפעלה מסדרת Windows.

אם אתם מוכנים לסייע לנו בהקלדה, או רוצים לברר פרטים נוספים, עיינו בהנחיות ההקלדה, ואז צרו קשר וציינו אם תעדיפו להקליד סיפורת ומאמרים או שירה מנוקדת.

הגהה

לאחר הקלדת טקסט, אנו מסבים אותו לדף Web ומוסיפים אותו לתוכן האתר. על אף שאנו משתדלים להקפיד על רמת הקלדה גבוהה, כמצוין לעיל, לא מן הנמנע שייפלו שגיאות הקלדה בגרסאות האלקטרוניות שאנו מפרסמים. על-כן אנו שואפים להגיה את כל החומר באתר מול מקור מודפס. בטקסט מנוקד, יש להגיה בדקדקנות גם את הניקוד.

אם אתם מוכנים לסייע לנו בהגהה, ויש לכם עין טובה ורגישות לדיוק, כתבו אלינו.

תרומה כספית

כל עבודת ההקלדה, ההגהה והעריכה בפרויקט נעשית בהתנדבות וללא קבלת תמורה. את מלאכת פיתוח התוכנה ושיפור התשתיות, עם זאת, אנו מזמינים מקבלן תוכנה, ולשם כך אנו מגייסים תרומות. כספי תרומתכם מועברים לחשבון העמותה למחשוב ספרות עברית (מס"ע), שהקמנו עבור תמיכה בפרויקט, וישמשו אך ורק צרכים אלו.

אנו מקבלים תרומות באמצעות האתר ישראל תורמת, שנותן שירות מאובטח ואמין.

לחצו כאן לפרטים נוספים, ועל מנת לתרום.

כל סכום יתקבל בברכה; קבלה תישלח בדואל. תודה!

בשאלות נוספות, צרו קשר.