רקע
אלמוני/ת
הקדמה ל"שירים ורשימות" מאת ישראל חצקביץ

[הקדמה]

עם הדפסת ספרו של י. חצקביץ, “אלון במולדת” נשאר אחריו עוד עזבון ספרותי: שירים ורשימות, שבחלקם עוד לא ראו אור ובחלקם נכתבו מזמן.

עם מלאת שנה למותו החלטנו ללקט ולכנס את הניתן לכנוס מהשירים והרשימות הללו. אולם בזה עוד לא סגי.

ברובו המכריע נתפרסם חומר זה בעתוני הגבעה ועלוניה בשעתם. הדברים נכתבו על נושאים שונים הנוגעים בכל מיני שטחים של חיינו. יש ביניהם גם דברים שנכתבו בחפזון, טיוטות, שהוא עוד לא הספיק לעבדן ולהשלימן. אולם אנו מפרסמים גם אותם כמעט בלי שנויים, כי במגמתנו היה ללקט את כל דבריו ולתתם לחברים כמות שהם.

וישנו עוד עזבון אחד, שלצערנו טרם הספקנו לכנסו ולסדרו, ואלה הם דבריו שבעל פה, שנאמרו באספות ובישיבות מוסדות הגבעה ובכנוסי הקבוץ, שבהם ישבו אולי הבטוי המקורי ביותר לרחשי לבו ולהלך מחשבותיו על כל מסכת חיינו. אבל גם בשתי החוברות הצנועות האלו שהוצאנו הצבנו יד וזכר לחייו הצנועים והיפים, שבהם התמזגו העבודה והשירה, האהבה והאמונה לדבר הרמוני והִווּ מסכת חיים אחת שזכרה ישמר בתוכנו לדורות.


מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

עם זאת, יש לנו הוצאות פיתוח, ניהול ואירוח בשרתים, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.

תגיות
חדש!
עזרו לנו לחשוף יצירות לקוראים נוספים באמצעות תיוג!