רקע
גרשון שופמן
"הוא אשר אמרנו!..."

יש והורים סובלים הרבה מבנם הקטן: אי־ציוּת, עקשנוּת, רשעוּת וכו'. וצרות וצעקות וקולי קולות עמו בבית כל הימים.

והנה אך גדל ויצא לרשוּת הרבים, מיד, לתמהון כל יודעיו, נהפך לאחר, עשה רושם טוב על הבריות, ואלה גילו בו כשרונות בלתי שכיחים, שמצוָה לנצלם לטובת הכלל. ולא ארכוּ הימים והוא הצליח לתפוס לו עמדה ציבוּרית גבוהה ועלה מעלה מעלה. דוקא!

ההורים משתאים לו… ברם, עם כל נחת הרוח מבר־בטנם זה חלשה דעתם: כיצד לא עמדו על אָפיו בקטנוּתוֹ? כיצד טעו בו כל כך? איך לא ידעו להעריכו? כמה חטאוּ בילד!

בינתיים הפליג האיש בשדה פעולתו וכדרך הטבע רכש לו כאן אויבים ומתחרים, נסתכסך עמהם, ולחרדתו הגדולה התקיפוהו אלה באותן הנזיפות ממש, שהיה רגיל לשמען בעודנו נער קטן מפי אביו ואמו. אם יריביו כיוונו מעצמם לכל החירופים והגידופים ההם בדיוק, מלה במלה, הרי שדברים בגו…

וההורים? כשמעם זאת עתה, התעצבוּ, אמנם, אל לבם ונעלבו בעלבונו, אבל, מאידך, נתקררה דעתם: “הוא אשר אמרנו!…”מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

עם זאת, יש לנו הוצאות פיתוח, ניהול ואירוח בשרתים, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.

תגיות
חדש!
עזרו לנו לחשוף יצירות לקוראים נוספים באמצעות תיוג!