רקע
שבתי טבת
באפס כל

כמו שאתה רואה אותי, אין לי יותר משיש לך. אם אתה חושב שלי, לקרופניק, קל להוציא 90 לירות על זיפות הגג לקראת החורף, אינך אלא טועה. אני יודע מה זה להוציא 90 לירות. אתה מתפלא? אתה חושב, הנה הקבלן קרופניק מעמיד פנים? ובכן, דע לך לאחר עשרים שנים בארץ אין לי כלום מלבד לב שבור. אין לי מכונית, אין לי וילה, אין לי עשר זוגות נעלים ועוד לא נסעתי לאמריקה.

עשרים שנה בארץ ואין לי כלום. אף אחד, כמובן לא מאמין לי. כולם חושבים כמוך, שקרופניק יש לו חשבון גדול בבאנק. ובכן, דע לך, אין לי יותר משיש לך. איך זה יתכן? השאתי בת, נתתי לה נדוניה ודירה. יש לה בעל נחמד מאד. יש להם שלושה ילדים נחמדים שהם לי נכדים נפלאים, לכל אחד עלי להביא מתנה. מה נשאר לי? כלום. אני חי בפשטות, בדירה צנועה, עם אשתי. יש לי אשה טובה מאד, ברוך השם. קצת כסף הכנסתי בחמרים, כדי שיהיה לי במה לעבוד. ומה יש לי חוץ מזה? כלום. וזה אחרי עשרים שנה בארץ!
מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

אבל אנו משלמים עבור שרתים ועבור פעילות פיתוח, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.