רקע
שלום רוזנפלד
וחדש מפני ישן תוציאו

כפי שניתן לצפות היה זה שר־התקשורת החדש מר מרדכי ציפורי אשר הגיש בממשלה, בישיבתה ביום א', את השאילתה בדבר מה שכּוּנה בפיו “המדיניות החדשה של שר־הביטחון החדש ביהודה ושומרון”.

בקצה לשונו של שר־הביטחון כבר עמדו המלים: “הסגן, אני אפשיט אותך…” – אלא שנזכר שהסגן ההוא כבר איננו בממשלה ואילו הסגן לשעבר הוא עתה שר בהווה. עצר איפוא שר־הביטחון החדש ברוחו והשיב לשואל כי כלל אין מדובּר במדיניות חדשה כי אם בביצוע חדש של החלטות ישנות.

הסגן הבכיר, שמחה ארליך, ביקש לדעת באיזו מידה הביצוע החדש מהווה שינוי בגישתו הישנה של שר־הביטחון והאם הממשלה החדשה מוּדעת לכך?

על כך השיב השר, שבמסגרת סמכויותיו מוּתר לו לשים דגשים בגישתו הישנה, מה גם שכזכור בממשלה הישנה היה זה הוא שעִרער לא פעם על הגישות החדשות בשטחים שנעשו בהשראת סגן שר הביטחון הישן.

אחר שהשתכנעה הממשלה שהחדש והישן משמשים בערבּוּביה מספקת, עברה לדון בסעיף הבא בסדר היום: חידוש שיחות האוטונומיה.


מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

אבל אנו משלמים עבור שרתים ועבור פעילות פיתוח, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.