רקע
שלום רוזנפלד
בוקר טוב, מדינה

בלי שהרגיש איש בכך, התחוללה בישראל “הפיכה לבנה” ומשרד הבריאות תפס בה את רסן־השלטון.

במצוות שר־הבריאות, התחיל המשרד בהכנות לפרסם מדי בוקר חדשות חיוביות על מצב האומה ומנהיגיה.

הגיעה לידינו טיוטת ההודעה הראשונה שעמדה להתפרסם ביום, שבו כמה מאישיה החשובים של מדינת־ישראל אושפזו בבתי־חולים, איש איש ומחלתו.


בוקר טוב, מדינה!

הרינו מוסרים בזה את ההודעה מס' 1 של משרד־הבריאות.

ראש־הממשלה מר מנחם בגין, המאושפז ב“הדסה” בירושלים, מרגיש בטוב אחרי הניתוח שנעשה בצוואר־ירכו ובמִזכר־ההבנה האסטראטגי עם ארצות־הברית. החלמתו של מר בגין מתקדמת בהתאם למצופה.

ראש־האופוזיציה מר שמעון פרס עובר עתה סדרת־בדיקות במכון הלב, אחרי שחש ברע במטוס, בדרכו לארץ. אין שחר לשמועות, כאילו מר פרס אושפז בניגוד לרצונו. אדרבה, האִשפוז והבדיקות נעשו על פי בקשתו המפורשת של יו"ר מפלגת העבודה. אנו מוצאים לנכון להדגיש חזור והדגש בהזדמנות זו, שהקארדיולוגיה אינה קשורה בשום צורה באידיאולוגיה.

מכל מקום, מר פרס חש בטוב.

המזכ"ל של מפלגת העבודה מר חיים בר־לב נוּתח אתמול ברביעית ברגלו הפגועה במחלקה האורתופדית של בית־החולים “שיבא”. לפי כל הסימנים, יוכל מר בר־לב לעזוב את בית־החולים בעוד כמה ימים.

הננו רואים צורך להדגיש שהעובדה שמר פרס ומר בר־לב מאושפזים באותו בית־חולים היא מקרית בלבד ואינה קשורה בשום צורה בהתמודדות על כהונת המזכ"ל, שהוכרעה בדרך הדמוקרטית ביותר בשבוע שעבר. כל גִרסה אחרת – אין לה רגליים.

חבר־הכנסת יוסי שריד עזב את בית־החולים “איכילוב” אחרי שהתברר סופית כי לבו ופיו שווים.

מדינת־ישראל בכללה מרגישה לא רע, אחרי שנעשתה לה אתמול אינפוזיה של ארבעה וחצי מיליארדים שקלים.


מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

אבל אנו משלמים עבור שרתים ועבור פעילות פיתוח, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.

אנו שמחים שאתם משתמשים באתר פרויקט בן־יהודה

עד כה העלינו למאגר 38993 יצירות מאת 2013 יוצרים, בעברית ובתרגום מ־28 שפות. העלינו גם 14412 ערכים מילוניים. רוב מוחלט של העבודה נעשה בהתנדבות, אולם אנו צריכים לממן שירותי אירוח ואחסון, פיתוח תוכנה, אפיון ממשק משתמש, ועיצוב גרפי.

בזכות תרומות מהציבור הוספנו לאחרונה אפשרות ליצירת מקראות הניתנות לשיתוף עם חברים או תלמידים, ממשק API לגישה ממוכנת לאתר, ואנו עובדים על פיתוחים רבים נוספים, כגון הוספת כתבי עת עבריים, לרבות עכשוויים.

נשמח אם תעזרו לנו להמשיך לשרת אתכם!

רוב מוחלט של העבודה נעשה בהתנדבות, אולם אנו צריכים לממן שירותי אירוח ואחסון, פיתוח תוכנה, אפיון ממשק משתמש, ועיצוב גרפי. נשמח אם תעזרו לנו להמשיך לשרת אתכם!