רקע
שלום רוזנפלד
הקרב שנמנע

“הפקיד הבכיר” במטוסו של שר־החוץ האמריקני אלכסנדר הייג רתח מכעס.

זה עתה הוגש לו הנוסח המדויק של ההודעה שמסר “הפקיד הבכיר” במטוסו של שר־ההגנה האמריקני קאספר ויינברגר על הכוונה לספק טילי הוק ומטוסי “פ. 16” לירדן.

“חוצפה!” – הגיב “הפקיד הבכיר” במטוסו של הייג, “אנחנו עושים מאמצים נואשים כדי למנוע התפוצצות במזרח התיכון, והנה בא הברנש הזה חסר־האחריות ובהבל פיו הורס לי עמל של שבועות! לעניינים אלה יבוא עכשיו סוף!”

בצעדים נמרצים של גנרל ניגש “הפקיד הבכיר” במטוסו של אלכסנדר הייג לתא הטייס וציווה על הקברניט לשנות כיוון לעבר מטוסו הבכיר של פקיד־משרד־ההגנה.

המטוס של קאספר ויינברגר ביצע בדיוק תרגילי אווירובטיקה מסחררים בשמי ירדן, כאשר קברניטו קלט תשדורות מוזרות בצופן, שהיה ידוע רק למתי־מעט בכירים בממשל האמריקני.

“לא ייתכן, לא ייתכן” – מלמל הקברניט, ומיהר להעמיד את הצוות של המטוס במצב־כוננות בעמדות־הירי.

אין צורך לומר שתוכנהּ של התשדורת נמסר גם לשר־ההגנה, והוא אישר ללא היסוס את צעדי־החירום שננקטו בידי הקברניט הבכיר.

ההתנגשות באוויר נראתה בלתי־נמנעת. לא חסר הרבה והאיזור יתלקח מעָצמת ההתפוצצות.

*

למרבה המזל, ובניגוד למנהגו הקבוע בתקופות־חירום, החליט משום־מה באותו יום “הפקיד הבכיר” בבית הלבן לדחות לשעה קלה את ה“סיאסטה” שלו בצהריים.

כשאך הגיעה אליו הידיעה על אירועים מוזרים בשמי המזרח־התיכון, ואחר שווידא, ללא צל של ספק, שאחד משני המטוסים איננו מטוס לובי מוּסווה, לחץ “הפקיד הבכיר” על כפתור סמוי במערכת־החירום – והפעם היה זה הכפתור הנכון! – ושני המטוסים – זה של “הפקיד הבכיר” של שר ההגנה וזה של “הפקיד הבכיר” של שר החוץ – קורקעו מיד, בלא שהספיקו ליצור מגע ביניהם.

“הפקיד הבכיר” בבית הלבן עלה על יצועו לשנת־הצהריים, חדוּר גאווה על המלחמה שמנע.


המלצות קוראים
על יצירה זו טרם נכתבו המלצות. נשמח אם תהיו הראשונים לכתוב המלצה.
תגיות
ליצירה זו טרם הוצעו תגיות