רקע
שלום רוזנפלד
סיפורי שיקאגו

דמויות מפורסמות מן העולם התחתון הירושלמי, הידועות בכינוייהן הססגוניים, נרצחו בשרשרת במסגרת חיסול חשבונות.


הרצח של “לולו הגדול” הגדיש את הסאה.

היו אמנם ידיעות מודיעיניות במשטרת־שיקאגו שהאווירה בין הכנופיות של העולם התחתון מתלהטת באחרונה – אחר הפוגה שנמשכה כמה שנים – אבל איש לא העלה על הדעת, כי הדבר יקרה כה מהר ובצורה כה ברוטאלית.

“לולו הגדול” היה המלך הבלתי־מוכתר של סוחרי הסמים הקשים. אנשיו נחשבים כקשוחים ביותר שבין עברייני שיקאגו והיה צפוי שלא יעברו לסדר על הרצח.

ואמנם טרם נקפה יממה, ובאחד המוטלים המפוארים בפרברי העיר נמצא מתבוסס בדמו “מיקי הקטן”, המלך הבלתי־מוכתר של סוחרי הסמים הרכים.

גם אנשיו של “מיקי הקטן” אינם עשויים מפלאסטיק. אחדים מהם נמנים עם הדור השני של “האמיצים”, מכנופייתו של אל־קאפונה ז"ל.

חלפה עוד יממה, ויד ימינו של “לולו הגדול” המכוּנה “בובו השמן” נמצא כרות־ראש בבאר של מלון “ספלנדיד”.

SURE ENOUGH שדמו של “בובו השמן” לא יהיה הפקר, ולמחרת היום מצאו מנקי־הרחובות של שיקאגו בסימטה צדדית לא הרחק ממשרדי משחטת־הבשר המקומית את שׂרידי גוויותיהם של “גיגי הרזה” ושלושת סגניו מכנופיית מיקי המנוח.

משטרת שיקאגו ניצבה חסרת־אונים מול נחשול זה של רציחות ורציחות־שכנגד בעולם התחתון, כשם שעדיין לא הצליחה לבלום גם את גל הפשיעה נגד אזרחים שלֵווים, שגאה באחרונה.

ראש עיריית שיקאגו כינס ישיבה דחופה של מועצת העיר, ובפנים אדומות מזעם הטיח האשמות קשות בראש המשטרה: "אני דורש ממך להפסיק תוך 24 שעות את מרחץ־הדמים. באחרונה גם רבו מעשי אלימות נגד אזרחים שלֵווים, מעשי־שוד, פריצות, תקיפות קשישים. יש לשים קץ לאלימות נפשעת זו.

“לא כירושלים תהיה שיקאגו השלֵווה שלנו” – סיים ראש העיר כשהוא מנתץ במכת־אגרוף את זכוכית שולחנו.


מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

אבל אנו משלמים עבור שרתים ועבור פעילות פיתוח, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.

אנו שמחים שאתם משתמשים באתר פרויקט בן־יהודה

עד כה העלינו למאגר 39311 יצירות מאת 2024 יוצרים, בעברית ובתרגום מ־28 שפות. העלינו גם 14554 ערכים מילוניים. רוב מוחלט של העבודה נעשה בהתנדבות, אולם אנו צריכים לממן שירותי אירוח ואחסון, פיתוח תוכנה, אפיון ממשק משתמש, ועיצוב גרפי.

בזכות תרומות מהציבור הוספנו לאחרונה אפשרות ליצירת מקראות הניתנות לשיתוף עם חברים או תלמידים, ממשק API לגישה ממוכנת לאתר, ואנו עובדים על פיתוחים רבים נוספים, כגון הוספת כתבי עת עבריים, לרבות עכשוויים.

נשמח אם תעזרו לנו להמשיך לשרת אתכם!

רוב מוחלט של העבודה נעשה בהתנדבות, אולם אנו צריכים לממן שירותי אירוח ואחסון, פיתוח תוכנה, אפיון ממשק משתמש, ועיצוב גרפי. נשמח אם תעזרו לנו להמשיך לשרת אתכם!