רקע
גרשון שופמן
דור הולך ודור בא

על הר־הכרמל, ליד אשנב המסעדה, בעדו נמכרים כריכים וכל מיני מתיקה לעוברים ושבים, מתלקטים ערב ערב תלמידים ותלמידות הרבה, בני 16־14, וקולותיהם הצעירים מרעננים את האויר. כל כמה שנטה אוזן להם, אנו בני הדור ההולך, לא נקלוט ולא נבין כלום לחלוטין. עולם אחר בתכלית. השמעתם פעם בשדרות־חן, בתל־אביב, את הצויצה הקולנית של שפעת האנקורים, שעה שהם מתכנסים שם בערב עם חשיכה לשנת־הלילה? הנה הושיטה האחת את ה“פלפל” שלה לאחד הנערים לשם נגיסה – הדבר היחידי המובן עדיין גם לנו.

הנערות במכנסיים, נערה נערה והאופניים שלה, כמוהן כנערים, כוּלם שקוּעים בשיחם ושיגם וצחוקם כל כך עד שנדמה, כי שכחו עולם ומלואו, שכחו את הכול ושוּב לא יזוּזוּ ממקום־פגישה זה. אבל כאילו לפי אות טמיר, ברגע מסוּים אחד הם עולים בבת־אחת על כּלי־הרכב שלהם ומתפזרים בכיווּנים שונים ונעלמים.

ריק ההר ושומם.


מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

עם זאת, יש לנו הוצאות פיתוח, ניהול ואירוח בשרתים, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.

תגיות
חדש!
עזרו לנו לחשוף יצירות לקוראים נוספים באמצעות תיוג!