רקע
גרשון שופמן
בין קברים ומצבות

כל אימת שאני נתעה לשטח עגמומי זה, דעתי נתונה קודם כל על הליצנים הטמונים כאן למטה, בין אלה שהכרתים ובין אלה שלא הכרתים. הם משום־מה נוגעים עד הלב ביותר. הנה התלוצצוּ כל ימיהם, לעגו וליגלגו – וסליק!

“וימי החושך הרבה יהיו”. רחמנות על כולכם, על כולכם. אמנם, גם לנו החיים עדנה סבל וצרות לא מעט, אבל את כל אלה ודאי הייתם מקבלים באהבה, אילו ניתן לכם לצאת מקבריכם. רק לשוב ולהציץ לאויר העולם!..

כי איך שהוא, וכאן, בארצות החיים, בקרים רעננים, רבי זוהר, ונושאי־המכתבים הולכים, איש ברחובו, תיקיהם מלאים וגדושים, אבל בשבילכם, בשבילכם אין שם אף מכתב אחד. והקופּאים באשנַבּי הבּנקים הגדולים מפליאים למנות ו“לדפדף” באצבעותיהם הגמישות את השטרות החדשים, המבהיקים, הקולניים, אבל לא בשבילכם, לא בשבילכם. ורק נחמה אחת ויחידה נשארה לכם: גם נושאי־המכתבים וגם הקופאים, אם במוקדם ואם במאוחר, יבואו אליכם אף הם. בוא יבואו!


מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

עם זאת, יש לנו הוצאות פיתוח, ניהול ואירוח בשרתים, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.

תגיות
חדש!
עזרו לנו לחשוף יצירות לקוראים נוספים באמצעות תיוג!