רקע
דוד רמז
לָאֳמָנִים בְּיִשְׂרָאֵל

בפתיחת תערוכת אמני ישראל במוזיאון תל־אביב

התחלה נאה, כי היא התחלה של מעשה. פתחתם את שערי התערוכה הזאת לכל אמן, אשר רצה לשלוח אליה את יצירתו, אם מן העיר ואם מן ההתישבות ואם מן המעברה. בדרך זו יצרתם איחוד כולל – והנני לברכו, כי יהיה בר־קיימא.

יש לנו כיום במדינת ישראל בעיה ציוּרית גדולה – ממזג גלויות סַסגוֹניוֹת להרמוניה של צבעים, אשר יצטרפו לדמות נאה של עם מקובץ, עתיק־צעיר. ולכם – שליחות.

בשיחתי הראשונה עם הממונים במשרד החינוך על מדורי השירה והנגינה והציור ועם אנשי המשחק הבמתי אמרתי: אל תצטמצמו עוד בתחומים שמלפני קיבוץ הגלויות, כי אם צאו ובואו אל המעברות ואל המחנות ואל ישובי העולים ותהיו שם לבני בית. למדו את הצעירים ואת הצעירות ראשית אמנות ובדרך אגב גם קצת עברית וידיעת הארץ והמעשה אשר נעשה בה עד הלום. בדרך הזאת תעשירו גם את החרט ואת המכחול שלכם – ותעשו גם שליחות גדולה, תרבותית.

אדר א' תשי"א.מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

עם זאת, יש לנו הוצאות פיתוח, ניהול ואכסון בשרתים, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.