רקע
מידד שיף
פליטות המטבחים

אַת כבר פה? מה, שמונה וחצי? נו נו. אבל אני רואה שחמדה ונעמי עוד אינן. זה באמת נורא איך שאנחנו מאחרות. אבל מה לעשות? את יודעת, בבוקר נורא קשה להסתדר. ואחר כך באים אוטובוסים מלאים. נו, מילא. בעצם מה אנחנו מפסידות.

מי מחכה? זה? שיחכה. הביטי. זאת החולצה שסיפרתי לך. מה? כן. חנה.

סליחה? אדוני, אם אין לך סבלנות, תוכל ללכת ולשוב אחר כך. אנחנו פה עסוקות. אי אפשר לעשות אלף דברים בבת אחת.

אז את שומעת? זאת החולצה שסיפרתי לך – מה? מי אמרה? סתם רכלנית. לא. באמת? גם היא בקשה העלאת שכר? מה תגידי לזה? אם מישהי עובדת פה בכלל, זאת קודם כל אני. לא? ולי יש גם ותק מסוים. אדבר אל שמעון. לי לא יעשו חכמות. ואין אני מבינה את היחס הזה אל האשה העובדת. מדוע לא יהיה שוויון מלא בשכר? האם אנחנו עובדות פחות מהגברים? את המושגים המיושנים צריך –

אוי, חמדה! בוקר טוב. רציתי לספר לך על החולצה. כן. מה את ממהרת? נספיק. אל תעשי רושם. אוי אני באמת צריכה לטלפן אל חיה.

האלו, קו בבקשה. כבר אין לה קו. תמיד אין קו. מדוע תמיד תפוסים הקוים? מי זה מדבר פה כל כך הרבה? איזה מין מפעל זה? מסכנה מרים. צריך למצוא גם לה משרה. כל היום היא בבית. שוטפת כלים מנקה וקונה. נורא משעמם. אני הייתי משתגעת מזה. אשה בלי קאריירה ממש מתנוונת. לא? הנה אנחנו פה. יש לנו הזדמנות לאוורור רוחני. בבית לא הייתי פוגשת את ההוא מה-שמו. את חושבת שיבוא היום? נורא חצוף.

נעמי, בוקר טוב. אז אולי כבר תשמענה על החולצה. מה בענין המשכורת? כן? צריך ללחוץ על הועד. זה באמת לא מספיק. אחרי שמשלמים מס הכנסה ולעוזרת, כבר לא כדאי כל הענין. זה יוצא שאת העבודה אנחנו נותנות חנם. לא?

מתי כבר יהיה הקו? האלו. אני צריכה לטלפן, דחוף. ודאי בענין משרדי. ואת לא תקשיבי לשיחות הפרטיות שלי. הכל עסקה.

מה השעה? זה נורא איך שהזמן רץ. לא מספיקים לדבר מלה וכבר נצטרך לחזור הביתה. אז תן שומעות –

מה יש? לא. אל תפריע לנו כעת. תבוא אחר כך. מה אתה חושב, שפה מתבטלים כל היום ורק מחכים שיבוא מישהו להטריד אותנו? נסה בשתים עשרה. אולי עד אז אהיה פנויה. איזה טרדן! אז אתן שומעות –


מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

עם זאת, יש לנו הוצאות פיתוח, ניהול ואירוח בשרתים, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.

תגיות
חדש!
עזרו לנו לחשוף יצירות לקוראים נוספים באמצעות תיוג!

אנו שמחים שאתם משתמשים באתר פרויקט בן־יהודה

עד כה העלינו למאגר 49249 יצירות מאת 2722 יוצרים, בעברית ובתרגום מ־30 שפות. העלינו גם 21026 ערכים מילוניים. רוב מוחלט של העבודה נעשה בהתנדבות, אולם אנו צריכים לממן שירותי אירוח ואחסון, פיתוח תוכנה, אפיון ממשק משתמש, ועיצוב גרפי.

בזכות תרומות מהציבור הוספנו לאחרונה אפשרות ליצירת מקראות הניתנות לשיתוף עם חברים או תלמידים, ממשק API לגישה ממוכנת לאתר, ואנו עובדים על פיתוחים רבים נוספים, כגון הוספת כתבי עת עבריים, לרבות עכשוויים.

נשמח אם תעזרו לנו להמשיך לשרת אתכם!

רוב מוחלט של העבודה נעשה בהתנדבות, אולם אנו צריכים לממן שירותי אירוח ואחסון, פיתוח תוכנה, אפיון ממשק משתמש, ועיצוב גרפי. נשמח אם תעזרו לנו להמשיך לשרת אתכם!