רקע
מידד שיף
שעור קצר בטאקט

אילנה זכּוּת פקידה ממשלתית. מכיון שהממשלה מתערבת פה כמעט בכל ענין, צריך אני לטלפן אל אילנה פעם בפעם. ומכיון שאילנה זכות פקידה ממשלתית, אני מבקש את שלי והיא עושה את שלה. ומה עושה היא?

יום אחד ראיתי שיר שלה באיזה עתון. אחרי השורה הראשונה כבר ידעתי מה זה, אבל רשמתי לי את שם השיר ואת שם העתון.

כעבור כמה ימים שוב הוצרכתי לאילנה זרות (במקום שיש ממשלה, רבותי, אין ברירה). אמרתי לה: “בוקר טוב, בטרם ניגש לענין, רציתי להגיד לך שקראתי שיר שלך בעתון פלוני. נפלא. נהניתי מאוד.” אמרה אילנה מה שאמרה, ואחרי שכבר נדמה לי לפי קולה כי הכנתי את הרקע, ניגשתי לענין.

שוב לא עשתה מה שביקשתי. חקרתי את ידידי מהשין בית, והוא דיווח לי: “היא אומרת: מידד מנסה להחניף לי, אבל אני יודעת בעצמי שזה שיר נפלא. וכולם אומרים לי כך.”

אילנה זכות פקידה ממשלתית, ולפיכך מדפיסים אותה בכל העתונים, כי אין יודע מתי יוצרך לה. שוב ראיתי שיר שלה באיזה עתון. רשמתי לי את שם השיר ואת שם העתון.

כשטילפנתי הפעם אל אילנה, אמרתי לה: “קראתי את השיר שלך בעתון אלמוני. מה זה קרה לך? כבר כתבת שירים הרבה יותר טובים.”

שוב לא עשתה מה שביקשתי. מה אעשה? אגיש צו על תנאי? ארצח את אילנה? חקרתי את ידיד מהשין בית. דיווח: “היא אומרת מידד רשע.”

שוב ראיתי שיר שלה, על ניר של בית שימוש.

כשטילפנתי אליה הפעם, אמרתי לה: “דרך אגב, אילנה. קראתי שירא שלך. הופתעתי כמה התאים לאוירה. יש לך כשרון נדיר להתאים את המלים לנסיבות!”

הפעם עשתה מה שביקשתי. ידידי מהשין בית דיווח לי: “היא אומרת: מידד בסדר גמור. מבין ענין.”


מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

עם זאת, יש לנו הוצאות פיתוח, ניהול ואירוח בשרתים, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.