רקע
דב סדן
אבני גבול: שלוש הערות

אבני גבול: שלוש הערות / דב סדן

© כל הזכויות שמורות. מותר לשימוש לקריאה, לימוד ומחקר בלבד, ואין לעשות ביצירה שימוש מסחרי.

 

א    🔗

בנסותי, לפני י"ב שנים, בראשית כינוס נפוצותי, ראיתי לבור תחילה את דברי, שענינם הערכת אישים לגופם וליחוסם במערכת דור ודורות ויבוא ראשונה ספרי “אבני בחן” – ואחריו בא ספרי “אבני זכרון” ועתה יבוא ספרי “אבני גבול”, שרובו שונה מקודמיו גם מבחינת תכונתם של הנידונים גם מבחינת דרך הדיונים, והקורא שיתן דעתו יתעורר מאליו על כך.

 

ב    🔗

בששת מדורי הספר יבואו על הערכתם אישים שוני תכונה ושוני דרגה – מהם חלוצי ההלכה הלאומית המודרנית של עמנו, מהם אנשי המעשים המשתלשלים ממנה, מהם רבנים נאורים שטרחו לעשות את דוכנם אופן במרכבת התחיה, מהם סופרים עברים צנועים בפינותיהם, מהם סופרים שבויי לעז ונאמני ישראל, מהם מאורות בחקר נפש וחינוך.

 

ג    🔗

הדברים נכתבו בזמנים שונים ומתוך מסיבות שונות ומכאן הבדלי הדיון באופי ובשיעור – יש שהם קצרים ויש שהם מפורטים יותר, וכדי מונוגרפיה יגיעו, הכל לפי השעה וכוונתה. כדרכי הנחתים כּדיוק מתכונתם הראשונה, וכל אחד ואחד מסומן בו תאריך כתיבתו או דפיסתו, להעיד על דעתי וידיעתי בנושא ונושא במתאים למועדו.

ירושלים, תמוז תשכ"ג

© כל הזכויות שמורות. מותר לשימוש לקריאה, לימוד ומחקר בלבד, ואין לעשות ביצירה שימוש מסחרי.

מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

עם זאת, יש לנו הוצאות פיתוח, ניהול ואירוח בשרתים, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.

תגיות
חדש!
עזרו לנו לחשוף יצירות לקוראים נוספים באמצעות תיוג!