רקע
שולמית הראבן
לצאת משם

לא, אין היום תהום פעורה בין יהודים באשר הם יהודים, לבין ערבים באשר הם ערבים. יש היום מלחמה בין האנשים ההגונים, המבקשים שלום, יהודים וערבים כאחד, לבין המנוולים העושים ככל יכולתם כדי לשבש את תהליך השלום, יהודים וערבים כאחד. זאת החזית. זאת המלחמה.

לא, אין שום “סכסוך נצח” בין יהודים וערבים. יש חילוקי דיעות על אדמות, עניין שניתן לפתור אותו במשא ומתן. מי שמנסה להכניס לנושא סממנים של התלהמות דתית, לאומנית, גזענית, הופך אותו לחסר פיתרון. אלה האנשים שגרמו למה שאירע ביום הששי האחרון, ולכל האלימות שקדמה לכך ושעוד תבוא. אלה המעבירים אותנו על דעתנו.

אפשר לחיות עם מתח. אפשר לחיות עם מאבק. אי אפשר לחיות עם חרפה. ומה שקרה ביום ששי הוא חרפה. לצאת משם, כדי לעצור את הרֶשע הזה. לצאת משם, כדי שנתחיל להחלים מן המחלה הממושכת. לצאת משם, כדי שנהיה מדינה רגילה, עובדת, לומדת, מדינה שבה יש לאנשים תקוות ויכולת להגשים אותן, מדינה שבה איש לא יעלה בדעתו לפתוח באש על ילדים, על מתפללים, על נשים הרות. לצאת משם כדי לקום בבוקר ולדעת סוף סוף שיש"ע זה לא כאן.

ידיעות אחרונות 27.2.94


מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

עם זאת, יש לנו הוצאות פיתוח, ניהול ואירוח בשרתים, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.