רקע
שלמה רייכנשטיין

האור הגנוז אשר החל מתקופות קדומות קדומות, דרך תנועת־השחרור הלוּדרית שבימי אספּרטקוּס, ועד ימינו אלה, ההיל מחשכי דורות בנגהו הנאצל ובישר פדות וגאולה; הערגון לשויון וחירות אשר הצית לבבות עובדים קדמוניים, רתומים בעול הבהמה לסובב את השכב והרכב בטחנות עתיקות אש המרד, ועד ההכרה הסוציאליסטית המבוססת שבימינו, המקיפה מיליוני בני־אדם כלואים בתוך בתי־חרושת ענקיים מתוקנים לפי כל פלאי הטכניקה החדישה המשועבדים לא פחות מאחיהם המורדים הקדמוניים – דורנו אנו, דור־ההפיכות־והמרידות, זכה לראות את התגשמות החזון, פה ושם.

אך מה אומלל “דור־הזוכים”!

משנתגשם – פג ונעלם האור הגנוז והשתררה מציאות חשוכה, מלאה שעבוד אדם ועם כבתקופות הקדומות קדומות. “שויון העמים” “חירות האדם” “שלטון הצדק והיושר” – להד"ם. אכן, כאז כן עתה, רק יצר האדם הרע מטבעו, שאינו משתנה עם תמורת הדורות, רק יצר האדם. – – –

מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

אבל אנו משלמים עבור שרתים ועבור פעילות פיתוח, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.