רקע
לוי אשכול
ברכה לעם היהודי לראש־השנה תשכ"ד

בפרוס השנה החדשה, זכות גדולה היא לי לשגר בשם ישראל וממשלתה ברכה לאחינו בני ישראל ברחבי תבל.

בראשית דברי אשתף אתכם בברכה לדוד בן־גוריון עם פרישתו מהגה הממשלה. בעמדו בראש המאבק לחידוש עצמאות ישראל וביצורה, רשם דוד בן־ גוריון פרק מפואר בתולדות ישראל ורכש את הוקרתו והערצתו של העם היהודי.

שמחה מלוה ברכתי על כי בשנה החולפת הוספנו לקלוט אחים־עולים בהמוניהם. המשכנו במאמצינו למיזוג גלויות, לפיתוח הארץ ולייצוב כלכלתה. טיפחנו מוסדות חינוך, מדע ותרבות. שקדנו על הקטנת הפער הקיים עדיין בין ותיקים לבין אזרחים חדשים. המשכנו לבנות את חיינו במטרה לקיים משטר דמוקרטי של צדק, בו יתגאה כל אזרח, עמו יזדהה כל יהודי, ואיתו ייכּבד כל אדם.

כל אלה עשינו תוך כדי שיתוף־פעולה הדוק עם אחינו בארצות הפזורה ובעזרתם המסורה בחומר וברוח. לקיום שותפות זו, להרחבתה ולהעמקתה, נעשה כל שביכלתנו.

העליה המוסיפה לזרום מארצות המצוקה והתלאות זקוקה ומצפה, יחד עמנו, לעליית אחים ואחיות מארצות החופש והרוחה. ישראל מחכה לבואם, כשהם מצוידים בידע ובמסירות, להטות שכם להקמת מדינתנו ולהגשמת חלוציות של חזון הדורות.

העם בישראל מצפה שכל יהודי באשר הוא יעשה מאמץ לפתח קשריו עם המדינה, להעשיר ידיעותיו בשפה העברית המתחדשת ולהעמיק את שרשיו במורשת האבות.

נעים לי לציין בדברי ברכה אלה, כי אשתקד חלה התקדמות נוספת בהידוק קשרי הידידות עם עמי העולם ובתמיכתם במדיניות השלום שלנו. מעריכים אנו ביותר את העזרה שקיבלנו מאומות ידידותיות ומאנשים בעלי רצון טוב בכל אתר ואתר.

כמו כן הצטיינה השנה החולפת בשיפור היחסים עם המעצמות הגדולות. זהו צעד ראשון. נקוה כי צעדים נוספים יביאו בעקבותיהם הרגעת־יתר בעולם כולו ובאזורנו הסוער.

בסיום דברי אעלה את זכרו המבורך של השני בנשיאי ישראל המתחדשת, נשיאנו האהוב יצחק בן־צבי ז"ל. פטירתו היתה אבידה קשה לישראל וליהדות כולה.

הנני מחאל לכולכם שנת שלום ואושר, שנה של ליכוד יהודי מוגבר ושל עבודה פוריה למען מפעלנו המשותף, לשנה טובה תכתבו.


מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

עם זאת, יש לנו הוצאות פיתוח, ניהול ואירוח בשרתים, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.

תגיות
חדש!
עזרו לנו לחשוף יצירות לקוראים נוספים באמצעות תיוג!

אנו שמחים שאתם משתמשים באתר פרויקט בן־יהודה

עד כה העלינו למאגר 49246 יצירות מאת 2721 יוצרים, בעברית ובתרגום מ־30 שפות. העלינו גם 21026 ערכים מילוניים. רוב מוחלט של העבודה נעשה בהתנדבות, אולם אנו צריכים לממן שירותי אירוח ואחסון, פיתוח תוכנה, אפיון ממשק משתמש, ועיצוב גרפי.

בזכות תרומות מהציבור הוספנו לאחרונה אפשרות ליצירת מקראות הניתנות לשיתוף עם חברים או תלמידים, ממשק API לגישה ממוכנת לאתר, ואנו עובדים על פיתוחים רבים נוספים, כגון הוספת כתבי עת עבריים, לרבות עכשוויים.

נשמח אם תעזרו לנו להמשיך לשרת אתכם!

רוב מוחלט של העבודה נעשה בהתנדבות, אולם אנו צריכים לממן שירותי אירוח ואחסון, פיתוח תוכנה, אפיון ממשק משתמש, ועיצוב גרפי. נשמח אם תעזרו לנו להמשיך לשרת אתכם!