רקע
גרשון שופמן
ביד יוּקחוּ...

שם, בכרך הגדול באירופה, כדי להגיע עד גן־החיות, צריך היית לטרוח ולנסוע ארוכות בטראם או ברכבת התחתית. וכמה נדודי נסיעה נחוצים היו כדי לראות את הים! כמו כן לא קל היה לך להבקיע אל הפושע הפלילי, בשבתו על ספסל־הנאשמים, זה שהעתונים היו מלאים ממנו ואשר הלהיב את הדמיון כל כך, ולספּק את סקרנוּתך. כעין מבצר נראה היה בית־המשפט הענקי, זה ה“בנין האפור”, מסורג־החלונות, מאחורי שרשרת המשטרה המוגברת, ברחוב הסוֹאן, רחב־הידים; ואפילו לאחר שהצלחת לחדור לפני ולפנים, לא ראית את הנאשם האיום באולם הארוך אלא מאחוריו, מרחוק וכמו מבעד הערפל.

ואילו כאן הכל בכפיפה אחת. צעד – ואתה עומד לפני הארי בסוּגרוֹ. אך יצאת מפתח ביתך ולפניך גועשת־משתוללת הסטיכיה האפורה, החרפית. ללא קשיים מיוחדים הנך סר לבית־הדין הקטן עם השלט הקטן אשר בסימטה הצנועה – ועין בעין אתה רואה את הרוצח.

כאן קרובים הדברים מאוד. ביד יוּקחוּ!


מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

עם זאת, יש לנו הוצאות פיתוח, ניהול ואירוח בשרתים, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.

תגיות
חדש!
עזרו לנו לחשוף יצירות לקוראים נוספים באמצעות תיוג!