רקע
שלום רוזנפלד
מפלגת אחדות לאומית

מן העיתונות:

יו“ר מפלגת העבודה שמעון פרס דחה, בראיון ל”קול ישראל", באורח מוחלט את האפשרות של הקמת ממשלת אחדות לאומית.

“לפני שמדובר על ממשלת אחדות לאומית, צריך לדבר על כנסת של אחדות לאומית”, הוסיף ח"כ שמעון פרס.

בעשרת הימים האחרונים – שבמקרה מקבילים, לפחות בחלקם, ל“עשרת ימי תשובה” – נתעורר במפלגת העבודה ויכוח נוקב בשאלת הקמתה של מפלגת אחדות לאומית.

ראשי המפלגה ופעיליה הסיקו מסקנה שבשעת חירום זו, כאשר בידודהּ של ישראל בזירות חוץ גובר, ובפנים מעמיקים הפערים החברתיים, העדתיים והתרבותיים, עת להתאחד סביב המשותף ולהתעלם מן המפריד.

במהלך תהליך ההתפייסות, הצהיר ח“כ אליהו שפייזר בהודעה מיוחדת לעיתונות, שדבריו על התנועה הקיבוצית הגזענית הוצאו מן ההקשר. כן לא התכוון כלל לפגוע בח”כ יוסי שריד כאשר כינה אותו “טרמפיסט” ו“סכינאי פוליטי”. אדרבה, הוא מעריך מאוד את יוסי שריד כמבקר תיאטרון, בפינתו הקבועה בגלי צה"ל, והוא מקווה לשתף פעולה אתו בסיכול הקמתה של מדינה פלשתינית על־ידי החבר מוטה גור.

כתגובה על הודעה פייסנית זו, חזר בו ח“כ יוסי שריד מן ההצהרה שח”כ אליהו שפייזר “גרוע מבגין”, ושהוא “אכל במשך ארבע שנים לחם־חסד בכנסת”. הנכון הוא – הוסיף יוסי שריד – שח“כ אליהו שפייזר תרם תרומה אינטלקטואלית עצומה לרמת־הוויכוחים בכנסת על־ידי אי־השתתפותו הקבועה. יתר על כן, דבריו כאילו ח”כ שפייזר “גרוע מבגין” הוצאו מן ההקשר, שהרי בדבריו אלה, הוא בכלל התכוון למארגני כנס הניצים העולים כמה מונים על שפייזר ב“להיות גרוע מבגין”.

בשם החוג “אל”ף" הוכחשה נמרצות הכתבה העיתונאית החד־צדדית, שלפיה כאילו תבעו משתתפי הדיון להסיר את האות “פ” מן ה“אלף”. אדרבה, כך נאמר בהכחשה – הודגש בפירוש שאם יוחלט על הסרת ה“פ” מן ה“אלף” יידרש המרכז להסיר במקביל גם את האות “ר”.

האותיות “מ.ג” שהמתינו בצד בחוסר־סבלנות, סמכו ידיהן על הצעה זו ובירכוּ על הלכי־הרוח הפייסניים הפוקדים באחרונה את המפלגה.


מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

עם זאת, יש לנו הוצאות פיתוח, ניהול ואירוח בשרתים, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.

תגיות
חדש!
עזרו לנו לחשוף יצירות לקוראים נוספים באמצעות תיוג!

אנו שמחים שאתם משתמשים באתר פרויקט בן־יהודה

עד כה העלינו למאגר 48889 יצירות מאת 2703 יוצרים, בעברית ובתרגום מ־30 שפות. העלינו גם 20830 ערכים מילוניים. רוב מוחלט של העבודה נעשה בהתנדבות, אולם אנו צריכים לממן שירותי אירוח ואחסון, פיתוח תוכנה, אפיון ממשק משתמש, ועיצוב גרפי.

בזכות תרומות מהציבור הוספנו לאחרונה אפשרות ליצירת מקראות הניתנות לשיתוף עם חברים או תלמידים, ממשק API לגישה ממוכנת לאתר, ואנו עובדים על פיתוחים רבים נוספים, כגון הוספת כתבי עת עבריים, לרבות עכשוויים.

נשמח אם תעזרו לנו להמשיך לשרת אתכם!

רוב מוחלט של העבודה נעשה בהתנדבות, אולם אנו צריכים לממן שירותי אירוח ואחסון, פיתוח תוכנה, אפיון ממשק משתמש, ועיצוב גרפי. נשמח אם תעזרו לנו להמשיך לשרת אתכם!