רקע
גרשון שופמן
"מי זה?!!"

גם קודם היתה אהבת הנער הקטן, בן יחיד מפונק זה, אל אביו, סוחר נשוא־פנים, בלתי רגילה, ועכשיו, משנתייתם מאמו, גברה אהבה זו שבעתיים. התרפקותו, חיבוקיו לא ידעו גבול. במבט עוין, קנאתני קידם פני כל אורח, יהיה מי שיהיה, ובשעת טיול משותף עמו, עם האורח, בחוץ נתלה הקטן בזרוע אביו וליכסן עיניו כלפי הזר, כאומר: “לי הוא ולא לך!”

עתים, כשנשאר בבית לבדו, נכנס היה לחדרו של אבא כמי שנכנס לקודש הקדשים, ופנה כה וכה, חיפש, ריחרח. נדמה היה לו כאילו עוד מעט והוא יגלה כאן צפוּנות לא ישוערו. שלף את המגירות משולחן־הכתיבה (יש שלא היו נעולות), מתוך סקרנות מיוחדת התנפל על ערימת המכתבים ובנשימה עצורה הפך והפך בהם. מכתבים מסחריים היו אלה ברובם והוא לא הבין בהם הרבה. עד אשר פעם נתקל במכתב, בו קרא לאמור: “אבא יקר, זה שני חדשים שלא שילמת עבורי וכאן נאמר לי, שלא יוּכלוּ להחזיקני יותר”… הנער נתחלחל ולא יכול להמשיך. ברגע זה בא אביו מן החוץ והוא רץ לקראתו עם המכתב ביד ובקול לא שלו צעק איומות:

מי זה?!!מהו פרויקט בן־יהודה?

פרויקט בן־יהודה הוא מיזם התנדבותי היוצר מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית. הפרויקט, שהוקם ב־1999, מנגיש לציבור – חינם וללא פרסומות – יצירות שעליהן פקעו הזכויות זה כבר, או שעבורן ניתנה רשות פרסום, ובונה ספרייה דיגיטלית של יצירה עברית לסוגיה: פרוזה, שירה, מאמרים ומסות, מְשלים, זכרונות ומכתבים, עיון, תרגום, ומילונים.

אוהבים את פרויקט בן־יהודה?

אנחנו זקוקים לכם. אנו מתחייבים שאתר הפרויקט לעולם יישאר חופשי בשימוש ונקי מפרסומות.

עם זאת, יש לנו הוצאות פיתוח, ניהול ואירוח בשרתים, ולכן זקוקים לתמיכתך, אם מתאפשר לך.

תגיות
חדש!
עזרו לנו לחשוף יצירות לקוראים נוספים באמצעות תיוג!